Map
Ajakirjanikke: 854 / Meediakanaleid: 278 / Kontrollitud: 2020-02-23 / Täiendatud: 2020-02-03

Kalev Meedia peatab ajakirjade väljaandmise

Kalev Meedia lõpetab järgmisest nädalast ajakirjade Just!, Sporditäht, Basket, Ärielu, Moto, Praktiline Arvutikasutaja, Avenüü, Bravo ja Muumi väljaandmise. Kalev Meedia tegevjuhti Alar Pingi sõnul tingis otsuse vajadus majanduskriisi valguses kuluartiklid üle vaadata.

“Juhtkond ikka otsib võimalusi tegevuse jätkamiseks, aga tänane majandusolukord on selline, et investeeringuteks raha pole võimalik kusagilt saada ja juhina sa pead tegema otsuseid,” selgitas Pink. “Tänane olukord näitab seda, et kõige mõistlikum on trükiväljaannete välja andmine lõpetada ja jätkata edasi portaali- ja televaldkonnas.”

Pingi sõnul ei tulnud otsus äkki, vaid juhtkond oli ajakirjade sulgemise võimalusega juba mõnda aega arvestanud. Kuna investoreid ei leitud, tuligi raske otsus teha. Osa ajakirjadest vabanenud inimestest leiab tööd portaalis ja telekanalis, osa on sunnitud lahkuma, Alar Pingi sõnul lahkuvate inimeste suurusjärk saja inimese ümber.

“Loomulikult peame vähendama töötajate arvu. Igaühega me ka individuaalselt räägime ja pakume teatud võimalusi, sest kontsern on suurem, aga see otsus puudutab kindlasti üle saja inimese,” ütles Pink.

Kalev Meedia toodetest jätkavad telekanal Kalev Sport ja Kalev Meedia uudisteportaal, raadiojaam Sun FM ning ajaleht Tartu Ekspress. Pingi sõnul on tele- ja veebimeedia endiselt tulevikumeedia, seega on mõttekas tele ja portaaliga jätkata.

“Me näeme täna seda, et üleüldises mastaabis Euroopas ja ka Eestis trükimeedia kukub, loetavus kukub, teiselt poolt on reklaamiandjate rahakotid väiksemad ja see raha, mis trükimeedias ehk ajakirjade turul liigub, ei ole nii suur kui telemaastikul,” selgitas rääkis Pink. “Täna me oleme selgelt näidanud seda, et me oleme telesse tulnud ja hakkama saanud, seega on õiglane seal edasi tegutseda. Samuti internetikeskkonnas. Igapäevaselt pole vaja trükkida ja arengud on sellevõrra lihtsamad.”

Allikas: http://www.kalev.ee/est/?news=976550&category=51&Kalev-Meedia-lopetab-ajakirjade-valjaandmise