Map
Ajakirjanikke: 854 / Meediakanaleid: 278 / Kontrollitud: 2020-02-23 / Täiendatud: 2020-02-03

Eesti Ekspress muudab formaati

Senise suureformaadilise nädalehe Eesti Ekspress asemel hakkab alates märtsi keskpaigast ilmuma väiksem, ajakirja meenutav väljaanne.
Uue formaadi kallal on toimetus vaeva näinud juba suvest saati. Eesti Ekspressi peatoimetaja Priit Hõbemägi ütles, et tegelikult ongi Ekspress olnud formaadilt ajaleht, kuid sisult pigem ajakiri, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

“Minnes sellise ristandi moodi ajakirjaliku formaadi juurde – see on põnev väljakutse, mis teeb Ekspressi paremaks,” rääkis Hõbemägi. “Me oleme palju mõelnud ja otsustasime, et see on meie tee.”

Hõbemägi rääkis, et Ekspressi sisulist formaati on alati olnud raske määratleda. Nüüd muutub aga väline formaat väiksemaks, kuid põhiline – uuriv ajakirjandus – ei kao kusagile. Hõbemägi tõmbas paralleele suurte Euroopa nädalakirjadega, nagu Spiegel ja Stern, ning ütles, et Saksa elav ja inimesekeskne mudel sobib neile.

“Me oleme ka edaspidi kõige suurem uurivat ajakirjandust viljelev väljaanne, see on meie põhiteema,” rääkis peatoimetaja. “Osasid žanre oleme põhjalikult uuendanud: oleme välja töötanud usutluse, meil on blogiformaate, twitterlikke formaate, mis lubavad ajakirjanikel ise säutsuda ja säutsujaid mujalt neid otsida. Me rõhume sellele, et väljaanne oleks personaalne.”

Meediakriitik Tiit Hennoste tervitab Ekspressi muudatusplaani ning tema hinnangul on ajaleht ka praegu olnud üsna ajakirjalik.

“Minu esimene reaktsioon oli: hurraa, Ekspress näitab jälle teed,” ütles Hennoste. Ta lisas, et terves maailmas on paberajakirjandus kriisis ning Ekspress näitab, kuidas oleks võimalik paberväljaandel säilida.

Oma veebi on Ekspress alles hiljuti uuendanud ning järjest rohkem hakataksegi tähelepanu pöörama ka kõikidele muudele võimalustele, mis lisaks paberväljaandele kasu võiksid tuua.